Jdi na obsah Jdi na menu

 

B. Smetana: Tajemství – Panna Róza
Národní divadlo moravskoslezské Ostrava, 5.5.2017 / režie Tomáš Studený, dir. Jakub Klecker, Robert Kružík

O to lepší výkon podala Lucie Hilscherová jako panna Róza, důstojná, s barevným, kulatým a nosným mezzosopránem, kralovala jevišti.
www.hudebnirozhledy.scena.cz/ (Karla Hofmannová: Ostravská opera má tajemství, 12/17)

Pannu Rózu ztělesnila mezzosopranistka Lucie Hilscherová a její sytý hlasový témbr a expresivnější projev postavě velice slušel.
www.ostravan.cz (Milan Bátor: Smetanovo Tajemství v Ostravě podruhé: Velmi zdařilému nastudování vévodí dokonalý Martin Bárta, 30.4.2017)

F. Schubert: Mše As-Dur
Svatováclavský hudební festival Ostrava, 24.9.2016 / Český filharmonický sbor Brno, Czech Virtuosi, dir. Jan Kučera

Altistka Lucie Hilscherová potěšila ucho vysokou schopností srozumitelné artikulace i intonační kvalitou.
www.operaplus.cz (Milan Bátor: Franz Schubert a dirigent Jan Kučera: dva z jednoho těsta, 25.9.2016)

Ze sólistů patrně nejvíce excelovala bravurní, ten večer altistka, Lucie Hilscherová, která svým zvučným a půvabným hlasem rozvibrovala celou síň besedního domu.
www.musicologica.cz (Patrik Červák: Jedno těleso, dva ansámbly, dvě kvality – zahajovací koncert Českého filharmonického sboru Brno)

B. Martinů / J. Teml: Nový Špalíček – V. Kaprál: Uspávanky – J. Nováka: Carmina Sulamitis
Divadlo Reduta Brno, 20.9.2016 / Ensemble Opera Diversa, dir. Gabriela Tardonová

Pozitívne gradujúci výkon Lucie Hilscherovej v diele Jana Nováka: Carmina Sulamitis pro mezzosoprán a komorní orchestr, bol prepojený s orchestrom i veľmi presvedčivý. Z diel ktoré interpretovala na koncerte, Nový Špalíček, či Kaprálove Uspávanky, mi prišlo posledne zmienené Novákovo dielo ako dobre načasovaným výkonom kde ukázala nielen spätosť s interpretovaním textu, ale i hlasové polohy boli diferencované a odpovedali ako významu i hudbe samotnej.
www.casopisharmonie.cz (Tatiana Škapcová: Čas pro hudbu… Opera Diversa má odstartováno, 23.9.2016)

Gordon, Lang, Wolfe: Lost Objects
Národní divadlo v Praze, Nová scéna, 12.12.2015 / Kühnův smíšený  sbor, orchestr ND, dir. Petr Kofroň

Performing behind scrim strips that blocked any view of their performance, Jitka Burgetová, Jana Horáková Levicová and Lucie Hilscherová nonetheless turned in sterling vocal efforts, imbuing smoothly executed monochromatic lines with character.
www.bachtrack.com (Frank Kuznik: Lost Objects: A very modern Christmas in Prague, 21.12.2015)

…sólistky (Jitka Burgetová, Jana Horáková Levicová a Lucie Hilscherová) i Kühnův smíšený sbor nezvyklé party v obtížných polohách zvládly dokonale.
www.divadelni-noviny.cz (Josef Herman: Ztráty a nálezy, 19.1.2016)

Salve Regina – duchovní program s mariánskou tématikou
Mezinárodní hud. festival P. Dvorského, Chrám sv. Markéty, Jaroměřice nad Rokytnou, 11. 8. 2015 / M. Šrůmová, L. Hilscherová, Czech Virtuosi

Program pro dva sólové hlasy (Michaela Šrůmová – soprán a Lucie Hilscherová – mezzosoprán) a komorní orchestr (Czech Virtuosi na čele s uměleckým vedoucím Karlem Procházkou), který se uskutečnil v chrámu sv. Markéty na zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou se nesl ve znamení procítěného souznění a duchovní atmosféry. Nadšené publikum, čítající na 250 hostů, odměnilo účinkující dlouhotrvajícím upřímným aplausem, na jehož základě došlo i na bonus ve formě jedné skladby navíc mimo plánovaný program.
www.regionvysocina.cz (Jana Bečková, Barokní hudba zněla na záku v Jaroměřicích nad Rokytnou, 12. 8. 2015)

A. Hába: Nová země (Větrovová)
Národní divadlo v Praze, 12.12.2014 / Český národní sbor, orchestr ND, dir. Petr Kofroň

Pro interprety představují ale svou tonální nezakotveností a nemelodičností náročný úkol, a je proto zapotřebí ocenit profesionální připravenost a pěvecké umění všech interpretů, nejen hlavních rolí - Pavla Remenára, Lucie Hilscherové, Josefa Moravce, Jiřího Brücklera, Veroniky Hajnové - ale i menších postav v podání Marie Fajtové, Lenky Šmídové, Yvony Škvárové, Jaroslava Březiny, Luďka Veleho, Zdeňka Plecha a Václava Lemberka, stejně jako pěvců Českého národního sboru.
https://www.novinky.cz/ (Radmila Hrdinová: Nová země zazněla po 78 letech od vzniku. Jedinkrát, 13.12.2014)

Také zpěváci své obtížné party zvládli skvěle. Náročnou roli měla Lucie Hilscherová jako Větrovová, manželka předsedy kolchozu – v této roli obstála výborně.
www.operaplus.cz (Veronika Vejvodová: Brutální kolektivizace na Ukrajině v pojetí Aloise Háby nadchla, 13.12.2014)

J. Novák: Carmina Sulamitis pro mezzosoprán a orchestr
Divadlo Reduta Brno, 26.5.2014 / Ensemble Opera Diversa, dir. Gabriela Tardonová

Dramaturgickým rámcom večera boli dve kompozície Jana Nováka k tridsiatemu výročiu jeho úmrtia. V obidvoch dielach sa predstavili naozaj vynikajúce sólistky. Na konci to bola mezzosopranistka Lucie Hilscherová v kompozícii Carmina Sulamitis na päť pasáží z latinských prekladov z biblickej Piesne piesní. Ta náročný part zvládla vynikajúco ako po technickej stránke (nástupy, intonácia, artikulácia…), tak aj výrazovej. Disponuje silným romantickým hlasom, no veľmi umne držala na uzde ako výrazné výšky tak aj vibráta a potrebný pátos naservírovala v primeranom množstve, tak ako si skladba v neoklasickom duchu žiada. Jej plná farba sa nádherne spájala so zvukom sláčikového orchestru s tympanmi a aj napriek tomu, že bola sólistkou, exhibicionisticky netrčala.
www.operaplus.cz  (Ján Podracký: Město jako hudba, 27.5.2014)

L. Berio: Folksongs
Divadlo Reduta Brno, 22.10.2013 / Ensemble Opera Diversa, dir. Gabriela Tardonová

Pestře instrumentované, nápadité melodie provedla živě a zaujatě Lucie Hilscherová. Její projev byl příjemně vlezlý, mohu-li to říct, a nechal jsem si její zpěv rád zalézt pod kůži. Vyvarovala se operních manýr, dbala na odstínění nálad jednotlivých čísel, zněla sytě, ale ani zblízka nezahlušovala…
www.zapisnikzmizeleho.cz (Boris Klepal: Barvy míst a zvuky různých světů, 23.10.2013)

Sólistka Lucie Hilscherová si naštudovala svoj part výborne ako po výrazovej, tak po technickej stránke. Dokázala sa udržať na uzde a jej farba hlasu mi do týchto piesní padla adekvátne. Vyzdvihnúť treba aj artikuláciu, ktorá bola jasná v každom jazyku a tých je v diele požehnane.
www.operaplus.cz (Ján Podracký: Barvy míst, 24.10.2013)

F. Mendelssohn-Bartholdy: Lauda Sion
Velikonoční festival duchovní hudby; Petrov, Brno - 19.4.2013 / Filharmonie Brno, dir. Andreas Sebastian Weiser

Alt Lucie Hilscherové byl sonorní a barevný…
www.brnozurnal.cz (Karla Hofmannová: Velikonoční putování za hudbou bylo výjimečné, 19.4.2013)

J. Massenet: Marie-Magdeleine
Brucknerhaus, Linz - 24. 3. 2013 / Český filharmonický sbor Brno, Filharmonie Brno, dir. Leoš Svárovský

… Grossartig Lucie Hilscherová als Marthe…
www.nachrichten.at (Michael Wruss: Opernsensation im Brucknerhaus, 25. 3. 2013)

F. Poulenc: Dialogy Karmelitek - Mére Marie L‘Incarnation
Štátné divadlo Košice, premiéra 22.3.2013 / režie: Linda Keprtová, dir.: Ondrej Olos

…Lucie Hilscherová, ktorá stvárnila postavu matky Márie má nádhernú farbu hlasu a v daný večer ju predstavila v plnej kráse…
www.operaslovakia.sk (Daniela Petrovská: Sila a slabosť idu ruka v ruke, 25.3.2013)

Lucii Hilscherovej, mezzosopranistke s vzácne zamatovým timbrom stvárňujúcou matku Máriu L‘Incarnation…
http://www.operaslovakia.sk/news/bose-nohy-v-opere/ (Jano Rácz: Bosé nohy v opere, 10. 4. 2013)

Lucii Hilscherovej sa aj napriek ešte mladému veku podarilo vokálne a výrazovo plasticky vykresliť profil Matky Márie.
www.operaplus.cz (Pavel Unger: Poslední pod gilotinou… a ztichly hlasy karmelitek, 24.3.2013)

Opera stojí a padá predovšetkým na piatich sólistkách, ktoré aj pomocou troch českých posíl zvládli hlavné roly so cťou. Soprán Lucie Kašpárkovej (Blanche) z lyrického základu rastie do pevných výšok, podmanivý timbre a citlivý výraz ponúka Michaela Várady (Constance), tajomné mezzosopránové farby znejú z hlasov Adriany Hlavsovej (Madame de Croissy) a Lucie Hilscherovej (Matka Mária) a svoj zástoj obhajuje aj Tatiana Paľovčíková-Paládiová ako Madame Lidoine.
www.kultura.pravda.sk (Pavel Unger, 29.3.2013)

A. Dvořák: Stabat Mater
Aula Poznaňské univerzity, 30. 11. 2012 / Poznaňská filharmonie , dir. Libor Pešek

Lucie Hilscherová je mladá mezzosopranistka, která má na svém kontě již mnoho ocenění. Disponuje hlasem široké škály a také výrazné střední polohy. Na pátečním koncertu předvedla vysokou techniku, každý její tón byl náležitě posazen, díky čemuž nelze hovořit jakémkoli nadbytečném vibrátu. Hilscherová se na scéně cítí sebejistě, pozorně poslouchá orchestr a druhé zpěváky, což jí umožňuje dokonale vyvažovat volumen hlasu. Je to zpěvačka velmi muzikální a vědomá si hodnoty svého hlasu, dbá na správné vedení fráze, umně zachází s různými odstíny dynamiky, čímž zvýrazňuje teplou a sametovou barvu svého hlasu.
www.cjg.gazeta.pl, 2. 12. 2012 (Český filharmonický sbor Brno zazpíval v Poznani - na medaili)

J. K. Vaňhal: Stabat Mater
CD nahrávka Radioservis, 2011 / Český filharmonický sbor Brno, Čeští komorní sólisté, dir. Petr Fiala

Interpretace sólových partů se ujaly Hana Škarková – soprán a Lucie Hilscherová – alt. Obě protagonistky zaujmou posluchače obzvláště svým niterným pěveckým projevem a sametovými, přílišným vibratem nezatíženými hlasy. Své pěvecké mistrovství nejvíce uplatnily v koloraturně náročné sopránové árii Eja Mater nebo v meditativním altovém sólu Fac me plagis.
www.casopisharmonie.cz, 23.5.2012 (Petr Slouka: J. K. Vaňhal, P. Fiala – Stabat Mater, Píseň sestry Anežky a bratra Františka)

Abonentní koncert KPH v Plzni
Dům hudby Plzeň, 30. 11. 2011 / Ivan Vokáč – violoncello, Stanislav Gallin – klavír

Lucie Hilscherová vládne zvučným mezzosopránem, který dovede účinně ztišit v duchu interpretované skladby. Osobnostní založení i umělecké školení dává jejímu zpěvnímu projevu kouzlo vnitřního prožitku, hlas zní kvalitně v celém rozsahu.
Plzeňský deník, 13. 12. 2011 (Vlasta Bokůvková: Violoncello a zpěv v krásném souzvuku)

B. Smetana: Prodaná nevěsta - Háta
20. 5. 2011, Barbican Hall, Londýn  / BBC Symphony Orchestra, dir. Jiří Bělohlávek

As to the parents, Stanislava Jirků's softly eloquent Ludmila and Svatopluk Sem’s lyrical if overly bland Krušina were well contrasted with Lucie Hilscherová’s mean-spirited Háta and Gustáv Beláček’s blithe Mícha in portrayals that likewise avoided caricature.
www.classicalsource.com (Richard Whitehouse: The BBC Symphony Orchestra – The Bartered Bride)

Dobře zvoleno bylo obsazení rodičů, obzvlášť dam - komediálně šťavnaté Lucie Hilscherové a důstojné Stanislavy Jirků, které přinášely vřelost do skvělého sextetu ve třetím jednání.
www.theartsdesk.com, 21. 5. 2011 (David Nice: Leading lovers are low on charm, but Smetana's rustic comedy zips along)

G. Rossini: Stabat Mater - Velikonoční festival duchovní hudby
Katedrála sv. Petra a Pavla, 17. 4. 2011 / Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín, dir. Petr Vronský

Vstupní koncert (…) velkolepě vyzněl v katedrále na Petrově v interpretaci Českého filharmonického sboru Brno, sólistů a zlínské Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou Petra Vronského. Stabat Mater Gioacchina Rossiniho usiluje o vytvoření typické bolestné až dramatické výrazové polohy; přesto prozrazuje skladatele v podstatě operního. S tímto faktem souvisí i technická náročnost sólových partů, jichž se ujali Hana Škarková, Lucie Hilscherová, Tomáš Černý a Gustáv Beláček, kteří své vstupy vypracovali s detailní precizností; pozornost vzbudila zejména lahodná barva a přirozenost projevu mezzosopranistky.
Hudební rozhledy 6-2011 (Lukáš Vytlačil: Ohlédnutí za Velikonočním festivalem duchovní hudby v Brně)

G. Rossini: Il Barbiere di Siviglia – Berta
Turné s Komorní operou Praha - Německo, Švýcarsko, Francie / dir. Norbert Baxa

… árii vdavekchtivé perly Berty publikum nadšeně aplaudovalo.
Augsburger Allgemeine, 22. 3. 2011 (Erich Pawl:  Rossiniho hudební esprit)

Lucie Hilscherová září jako Berta svým úžasným talentem a temperamentem.
Fürther Nachrichten, 17. 12. 2011 (Uwe Mitsching: Buffa im Plattenbau)

Velkolepý byl také Pavel Vančura se svým sytým basem jako intrikářský Basilio a Lucie Hilscherová jako rázná hospodyně Berta.
www.echo-online.de, 16. 12. 2011 (Albrecht Schmidt: Skutečné opojení dobrou náladou)

Lucie Hilscherová zanechala velmi přesvědčivý dojem a na konci druhého dějství se mohla nejen ona, ale celý pražský ansámbl těšit z přátelského až nadšeného potlesku.
www.main-spitze.de, 16. 12. 2011 (Axel Zibulski: Lazebník sevillský v Městském divadle v Rüsselsheimu)

… barevně bohatý hlas Lucie Hilscherové suverénně zvládl všechna úskalí role Berty.
Dernières Nouvelles d'Alsace, 30. 3. 2011 (Marc Munch: Lazebník z Prahy – valící se humor bez hranic)

W. A. Mozart: Kouzelná flétna
Divadlo J. K. Tyla v Plzni / režie Jana Kališová, dir. Ivan Pařík

… tercetům dam Královny noci dominovala altistka Lucie Hilscherová.
www.casopisharmonie.cz, 5. 1. 2011 (Olga Janáčková: Plzeň – Kouzelná flétna)

Zahajovací koncert festivalu Tribuna komorní písně
Dům hudby Plzeň, 27. 9. 2010 / Stanislav Gallin – klavír

(…) Renomé nastupující hvězdy pěveckého nebe potvrdila též mezzosopranistka Lucie Hilscherová, která vystoupila za doprovodu Stanislava Gallina. Zvolila repertoár odpovídající jejímu mimořádně znělému hlasu, když se obrátila především k písním Schumannovým (Album písní pro mládež), dále pak písním Brahmsovým (výběr z Dětských lidových písní) a Musorgského (výběr z Dětské světničky). Ač se nepřiblížila k předepsanému tématu historicky, stylizovaným dětským světem zvolených miniatur elegantně poukázala na Komenského odkaz také.

Její Musorgskij je již dnes hoden podrobnější analýzy, když s neomylným citem a vysokým intelektem pečlivě volí proporce mezi tempovou uvolněností a pevnou výstavbou každé autorovy písně. Vyslednému projevu pak dává typický hlasový kolorit novoruské školy.

Úsměvnou tečku jejího vystoupení pak přinesl cyklus Mateřídouška Otmara Máchy, zpracovávající dětské říkanky moderním hudebním jazykem s nápaditou kantilénou.
Hudební rozhledy, 2/2011 (Jiří Bezděk: Tribuna komorní písně v novém hávu)

R. Schumann: / Szenen aus Goethes Faust
Liederhalle, Stuttgart , 18. 9. 2010 / Gächinger Kantorei, Radio-Sinfonieorchester des SWR, dir. Helmuth Rilling

In der gut gefüllten Liederhalle gaben die zum Großensemble vereinigten Akteure - Vokalsolisten, Gächinger Kantorei, Knabenchor Collegium iuvenum und Radio-Sinfonieorchester des SWR - ein überwiegend positives Plädoyer für Schumanns Werk ab (…) Der Mitternachtsszene verleihen die »Vier grauen Weiber« (Susanne Bandlow, Lucie Hilscherová, Sonja Leutwyler) großartige Theatralik. Drohend und flüsternd dringt die »Sorge« (brillant: Mirella Hagen) in Fausts Bewusstsein.
www.gea.de, 21. 9. 2010 (Frederik Schneeweiss: Plädoyer für ein singuläres Werk)

O. Nicolai: Veselé paničky windsorské – Frau Reich (Kloučková)
Divadlo J. K. Tyla v Plzni, premiéra 31. 1. 2010 / režie Jakub Korčák, dir. Jiří Štrunc

Režisér nové inscenace Jakub Korčák akceptoval jediné opravdu schůdné řešení: vsadil – a s úspěchem – na humor a pohyb. Jak už naznačuje sám titul, v opeře mají před Falstaffem přednost dámské role, jejich temperament a taneční prvky – ostatně to potvrdil hned vstupní duet. Obě dvojice chytrých paniček byly znamenité po herecké i pěvecké stránce – sopranistky Jitka Svobodová a Lucie Hájková i hlasově barvité mezzosopranistky Lucie Hilscherová a Michaela Kapustová.
Plzeňský deník, 9. 2. 2010 (Vlasta Bokůvková: Shakespearovské postavy vstoupily na scénu)

Plzeňský sólistický ansámbl (…) má v kvartetu hlavních rolí – Falstaff, Brodský, Brodská, Kloučková – jen jediného zástupce – Jevhena Šokala v postavě nakonec ztrestaného rytíře. V sobotní premiéře byl znamenitý podobně jako výteční hosté – Jitka Svobodová, Lucie Hilscherová či Vladislav Zápražný.
Plzeňský deník, 1. 2. 2010 (Petr Dvořák: Paničky opět ztrestaly mlsného nápadníka)

Paničky by zase dobře zapadly do českých filmových pohádek, Lucie Hájková (Paní Brodská) a Lucie Hilscherová (Paní Kloučková) se však svých postav zhostily nadmíru dobře.
Hudební rozhledy, 5/2010 (Josef Herman: Dárek k narozeninám?)

Mozart, Dvořák, Martinů, Musorgskij - písňový a operní recitál
Bayreuth, 15. 11. 2009 / Stanislav Gallin – klavír

(...) Lucie Hilscherová, letošní držitelka třetí ceny v koncertním oboru soutěže Cantilena Bayreuth, si zvolila pro první část večera písně Bohuslava Martinů a Antonína Dvořáka, které zazpívala nosným, vřele zabarveným hlasem a dramaticky uvědomělým projevem. Důkladnou artikulací a příjemně chvějícím se vibrátem, spolu se sonorním, naprosto bez tlaku znějícím hlasem zapůsobila na – bohužel ne příliš početné – publikum. Obzvlášť Martinů písně ztvárnila velice emocionálně a scénicky působivě. Ve výškách – v poměru k velikosti sálu – velice silným hlasem, jakož i nejčistší intonací.

V druhé části koncertu Hilscherová provedla árii Sesta z Mozartovy opery La Clemenza di Tito, písně z cyklů „Život a láska ženy“ a „Písně královny Marie Stuartovny“ Roberta Schumanna, které nabídla s obdivuhodně dobrým porozuměním textu. Také zde mohla využít intimní tiché tóny. Po árii Rózy ze Smetanovy opery Tajemství na závěr zazářila v perlivém Gopaku M. P. Musorgského. (...)
Nordbayerischer Kurier, 16. 11. 2009 (Urlike Eberle: Hlas ze zlata)

J. Bezděk: Píseň Laury - Autorský večer Jiřího Bezděka
Dům hudby Plzeň, 5. 10. 2009 / Eva Vimrová – klavír

Píseň Laury z dosud nedokončené opery z prostředí středověké Prahy přednesla Lucie Hilscherová a těžko si představit lepší interpretku. Bezpečný doprovod Evy Vimrové výkon pěvkyně ještě umocnil.
Plzeňský deník, 19. 10. 2009 (Jan Děd: Skladby Jiřího Bezděka i provedení – zážitek!)     

Mezinárodní pěvecká soutěž A. Dvořáka, Karlovy Vary (11/2008)

1. cena v kategorii píseň; Cena Českého rozhlasu Praha; Cena Josefa Hercla; Cena Miroslava Panského; Cena Nakladatelství Editio Bärenreiter a Cena Divadla J. K. Tyla v Plzni

Studijně náročný, méně vděčný, a proto méně početně obsazený obor píseň měl již v prvním kole velkou naději v české mezzosopranistce Lucii Hilscherové. Vyrovnaností a stylovou jistotou výkonů zaslouženě uhájila vítězství tak zřetelně, že druhá cena za ní nebyla udělena.
Hudební rozhledy 1/2009 (Jan Králík: Pěvecké naděje z Karlových Varů)

G. Verdi: Otello – Emilie
Divadlo J. K. Tyla v Plzni, premiéra 3. 11. 2007 / režie Ladislav Štros, dir. Ivan Pařík

Nepřehlédnutelná byla i Lucie Hilscherová jako Emilia, vzdorující Jagovi a odhalující nakonec viníka celé tragédie.
Mladá fronta, 5. 11. 2007 (Gabriela Špalková: Verdiho Otello - silný zážitek)

Ansámbl sólistů zdařile doplnili další pěvci, zvláště Richard Samek (Cassio), Lucie Hilscherová (Emilia) a zvučný bas Tomáše Jindry (Lodovico).
Harmonie 2/2008 (Milan Pospíšil: Zdařilý Otello)

W. A. Mozart: Figarova svatba – Marcellina
Divadlo J. K. Tyla v Plzni, premiéra 5. 5. 2007 / režie Magdaléna Švecová, dir. Ivan Pařík

Netradičně byla pojata role "staré komické" Marcelliny, v níž Lucie Hilscherová příjemně zaujala nepřeháněnou komikou s roztomilým detailem, když tato hádavá venkovská dáma pojednou zjihne vyhlídkou na sňatek a povýšení na "paní doktorovou".
Harmonie 7/2007 (Milan Pospíšil: Figarova svatba -  Plzeň)

(…) Lucie Hilscherová vládnoucí pozoruhodně modelovaným barevným a měkce znějícím mezzosopránem nabídla publiku v roli Marcelliny i vtipné herecké kreace.
Plzeňský deník, 15. 5. 2007 (Romana Feiferlíková: Figarova svatba diváky potěšila a někdy přímo elektrizovala)

A. Dvořák: Stabat Mater
Rudolfinum Praha, 11. 4. 2007 / Pražská komorní filharmonie, dir. Kaspar Zehnder

U sólového altu je vrchol až v devátém čísle – Inflammatus. Vzpomínal jsem, jak některé altistky (počínajíc Martou Krásovou) zvládly tuto árii vzorně nebo vzorově. Myslím si, že Lucie Hilscherová může být zařazena do tohoto výčtu (…).
Hudební rozhledy 6/2007 (Jan Maria Dobrodinský: Dvořákovo Stabat Mater)

A. Dvořák: Stabat Mater - Velikonoční festival duchovní hudby
Katedrála sv. Petra a Pavla, 1. 4. 2007 / Pražská komorní filharmonie, dir. Kaspar Zehnder

Na zahajovacím koncertu zaznělo Stabat Mater Antonína Dvořáka (...) v provedení sólistů Ivety Jiříkové, Lucie Hilscherová, Tomáše Černého a Martina Gurbaľa, Českého filharmonického sboru Brno (sbm. Petr Fiala) a Pražské komorní filharmonie pod taktovkou Kaspara Zehndera. Bylo to provedení neobyčejně dramatické, s patřičným podtržením tragiky díla, z něhož pak zvlášť působivým dojmem vystoupily niterné lyrické části. Všichni interpreti byli cele ve službách tohoto Dvořákova veledíla.. byl to večer skutečně nezapomenutelný.
Hudební rozhledy 6/2007 (Věra Lejsková: Tři různé podoby velikonoc)

A. Dvořák: Cigánské melodie - Zahajovací koncert Smetanovských dní v Plzni
Západočeské muzeum, 4. 2. 2007 / Eva Štruncová - klavír

(…) Lucie Hilscherová, budoucí hvězda operních pódií, posluchače doslova uchvátila provedením Cigánských melodií Antonína Dvořáka.
Hudební rozhledy, 4/2007 (Tomáš Kuhn: Smetanovské dny v Plzni)

Provedením Cigánských melodií Antonína Dvořáka (…) se ujala za doprovodu Evy Štruncové posluchačka fakulty Lucie Hilscherová, jejíž podmanivý a ve všech polohách vyrovnaně znějící alt je velkým příslibem do budoucnosti.
Plzeňský deník, 9. 2. 2007 (Marta Ulrychová: Festival začal zdařile)